2017-ben az alábbi képzést nem indítjuk!

Képzés célja

bármilyen felsőfokú végzettséggel rendelkezők számára átfogó elméleti, de legfőképpen gyakorlati ismereteket nyújtani az önkormányzati jogalkotásról, ideértve az Európai Unió központi és helyi jogalkotása kérdéseit, az Alkotmánybíróság és az alapvető jogok biztosa gyakorlatát, nyelvi és törvényességi kérdéseket, jogszabály-szerkesztési ismereteket, hatásvizsgálatot, az önkormányzatok számára rendelkezésre álló pályázati lehetőségeket, az éppen aktuális jogalkotási feladatokat, gyakorlati foglalkozásokat (beadványszerkesztés, hibák keresése), egyes állami szervekkel való kapcsolatokat, az önkormányzatok gazdasági és pénzügyi tevékenységét, annak törvényességét, ellenőrzését, a gazdasági és pénzügyi jogalkotást. A kurzus kiemelten tárgyalja a jogszabályszerkesztésről szóló 61/2009. (XII. 14.) IRM rendelet előírásrendszerét.

Jelentkezési feltételek

bármely képzési területen, alapszakon szerzett végzettség

Képzési idő

4 félév