Képzés célja:

hogy az orvosok, fogorvosok, gyógyszerészek és egészségügyi felsőfokú  képesítéssel rendelkező szakemberek az egészségügy működése és működtetése során felmerülő jogi, igazgatási problémák megoldására, az új szabályok alkalmazására és  helyi végrehajtásának megszervezésére képessé váljanak, a gyógyító-megelőző tevékenység során a gyakorlati egészségügyi szakmai feladatok ellátásakor, egészségügyi vállalkozások működtetése során a jogszabályoknak megfelelően járjanak  el, s ebben munkahelyi környezetüket valamint betegeiket is segíteni tudják.

Képzési adatok

Jelentkezési feltételek:
orvos- és egészségtudományi képzési területen alapképzésben szerzett oklevél és szakképzettség.

Képzési idő:
4 félév
- 3 tanulmányi félév
- záróvizsga félév

Képzési helyszín:
Pécs

Oktatás rendje:
önköltséges, intenzív, levelező rendszerű, ami havonta két nap (péntek és szombat) konzultáción való részvételt jelent

Költségtérítés/hozzájárulás mértéke:
110.000 Ft/félév, 50.000 Ft záróvizsga félév

Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:
Jogi szakokleveles (eredeti szakképzettség tüntetendő fel)